Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Kyqu

€1

Test për matjen e cilësis së vajit të Frenave

  • Rruga: Bujanoc
  • Lokacioni: Bujanioc
  • Qyteti: Bujanoc
  • Shteti: Serbia
  • Kodi postar: 17520
  • Postuar: 27/04/2018 6:09 am
  • Skadon: Kjo shpallje ka skaduar
Testi Ules frenave
testiiitesti

Përshkrimi


Testi i vajit të frenave mat praninë e lagështirës në vajin e frenave – i ri, i papërdorur.Punon në një bateri AAA gjatësia e pajisjes është 15cm

Vegël e testimit të lëngjeve të frenave –

1.drita e gjelbër – bateria është e mirë, nuk ka ujë në
vajin e frenave
2.drita e verdhë – përqindja e ujit në vaj rreth 1%
3.dy dritat e verdha – përqindja e ujit në vaj rreth 2%
4.dy dritat e verdhë dhe një të kuqe – përqindja e ujit
në vaj te frenave rreth 3%.
5.dy dritat e kuqe dhe dy të verdha – përqindje e ujit në vaj te frenave mbi 4%. si ne fig.3.

Nëse aparatura tregon një përqindje të ujit në vaj me mbi 3%, është e nevojshme të ndrrohet vaji ne sistemin e frenimit.

Kontrolluesi i vajit DOT3 dhe DOT4 është një pajisje që përcakton cilësinë e vajit të frenave në një mënyrë të shpejtë, të saktë dhe të thjeshtë.
Na kontaktoni ne viber-watcap. +381637584819


1313 total views, 1 today

  

Listing ID: 7135ae2bea61e865

Sponsored Links